Luiza Pasternak

Terapia grupowa

Grupowa terapia dla ofiar mobbingu – współpraca z psychologiem w Warszawie i Piasecznie

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH TRUDNYCH RELACJI ZAWODOWYCH/MOBBINGU

Czy to już mobbing?

Pytanie pojawiające się często w przeróżnych przedsiębiorstwach. Zjawisko przemocy psychicznej w miejscu pracy jest niezwykle trudne do zmierzenia. Specyfika rodzącej się toksycznej relacji polega na tym, że tylko osoby będące w jej centrum doświadczają wszelkich poniżeń. Postronni pracownicy często nie do końca zdają sobie sprawę z zachodzących procesów – nie rozumieją emocji oraz zachowania kogoś, kto doświadcza mobbingu. Jako psycholog z Warszawy gwarantuję niezbędną pomoc.

Nękanie prowadzi do tzw. wtórnego zranienia, kiedy to otoczenie w bezradności i niezrozumieniu okazuje brak cierpliwości czy akceptacji dla przeżyć związanych z nadużyciami. W efekcie takich doświadczeń może dojść do procesu wiktymizacji, w którym dominuje poczucie bezradności, niemocy i samotności. W odpowiedzi na szereg sygnałów płynących z otoczenia zdecydowaliśmy się utworzyć grupę wsparcia dla osób doświadczających trudnych relacji zawodowych.

Liczebność grupy – ok. 11 osób
Częstotliwość spotkań – 1 raz w tygodniu: poniedziałek 19:30 - 21:30

Miejsce spotkań z psychologiem: Centrum Artystyczne Sztukarnia, ul. Odolańska 60 w Warszawie (Mokotów)
Start: 20 marca 2017r
Czas trwania: 6 miesięcy
Koszt: 250zł/os miesięcznie

Tematyka poruszana podczas spotkań z psychologiem:

Pracujemy w zgodzie z wartościami nurtu humanistycznego, jakimi są autentyczność, empatia i akceptacja. Podkreślamy znaczenie oraz wartość grupy jako źródło szczerego, bezpiecznego komunikatu zwrotnego: "jak mnie widzi świat". Praca w dużej mierze opiera się nie tyle na relacjonowaniu sytuacji stresowych, ile na aktywności TU i TERAZ – na relacjach między członkami grupy.

Proces tworzenia się zespołu poprzedzony jest indywidualnymi konsultacjami w celu uniknięcia spotkania się osób z tego samej firmy. Konsultacje są bezpłatne, a w ich trakcie odpowiadamy na wszystkie wątpliwości.

Prowadzące:
Luiza Pasternak – psycholog, psychoterapeuta,
Joanna Siemieniuk – psycholog, psychoterapeuta

Umożliwiamy zapisy pod numerem: 507-502-057 lub 668-852-754, a także e-mailowo: luizapasternak@gmail.com. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Zaufaj dobremu psychologowi – umów się do Gabinetu w Warszawie lub Nowej Iwicznej k. Piaseczna.